Hirose Electric Co Ltd DX30M-14-CV(10)
DX30M-14-CV(10) picture photo
Mfg. Part Number
DX30M-14-CV(10)
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
BACKSHELL PLASTIC 14 POS BEIGE
Datasheet Download
DX30M-14-CV(10).pdf
Availability of DX30M-14-CV(10)
QUANTITY
DX30M-14-CV(10) Order Process
Ship out your order
Specifications of DX30M-14-CV(10)
Internal Part NumberEIS-DX30M-14-CV(10)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
SeriesDX30M
Accessory TypeTwo Piece Backshell and Cover
Number of Positions14
Cable TypeRound
Cable Exit180°
ShieldingShielded
MaterialMetal Shell, Steel/Plastic Cover
Plating-
Hardware-
FeaturesLatch Lock
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX30M-14-CV(10)
Related LinksDX30M-1, DX30M-14-CV(10) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DX30M-14-CV(10) Details Description
Related parts for DX30M-14-CV(10)
TRANS NPN 80V 15A TO220AB datasheet.pdf
HEADER OPEN .030"DIA .200 10POS datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 22.81 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 320K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
D4N-6172 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf