Hirose Electric Co Ltd DX31A-20P(50)
DX31A-20P(50) picture photo
Mfg. Part Number
DX31A-20P(50)
Brief Description
CONN PLUG IDC 20POS
Datasheet Download
DX31A-20P(50).pdf
Availability of DX31A-20P(50)
QUANTITY
DX31A-20P(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DX31A-20P(50)
Internal Part NumberEIS-DX31A-20P(50)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX31A-20P(50)
Related LinksDX31A-, DX31A-20P(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DX31A-20P(50) Details Description
Related parts for DX31A-20P(50)
IDC CABLE - MKC50K/MC50M/X datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC 16MHZ Z8000 CMOS ESCC 40-DIP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 7P+0S datasheet.pdf
CONN RECPT 16POS R/A TIN 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN INSERT 12POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA SOC 10K LUTS 400VFBGA datasheet.pdf
CAP MICA 18PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf