Hirose Electric Co Ltd DX31A-28P(50)
DX31A-28P(50) picture photo
Mfg. Part Number
DX31A-28P(50)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN PLUG 28POS
Datasheet Download
DX31A-28P(50).pdf
Availability of DX31A-28P(50)
QUANTITY
DX31A-28P(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DX31A-28P(50)
Internal Part NumberEIS-DX31A-28P(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX31A-28P(50)
Related LinksDX31A-, DX31A-28P(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DX31A-28P(50) Details Description
Related parts for DX31A-28P(50)
CONN HEADER METRIC 2MM 95PIN datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 22POS .050" datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 768 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf