Vishay Semiconductor/Diodes Division DZ23C3V3-G3-18
DZ23C3V3-G3-18 picture photo
Mfg. Part Number
DZ23C3V3-G3-18
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
Datasheet Download
DZ23C3V3-G3-18.pdf
Availability of DZ23C3V3-G3-18
QUANTITY
DZ23C3V3-G3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ23C3V3-G3-18
Internal Part NumberEIS-DZ23C3V3-G3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ23C3V3-G3-18
Related LinksDZ23C3V, DZ23C3V3-G3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
DZ23C3V3-G3-18 Details Description
Related parts for DZ23C3V3-G3-18
IC ADC 16BIT 5V SAMPLING 28SOIC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 30POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.81MM datasheet.pdf