Diodes Incorporated DZ23C47-7
DZ23C47-7 picture photo
Mfg. Part Number
DZ23C47-7
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 47V SOT23-3
Datasheet Download
DZ23C47-7.pdf
Availability of DZ23C47-7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DZ23C47-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ23C47-7
Internal Part NumberEIS-DZ23C47-7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)47V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C