Panasonic Electronic Components DZ2J043M0L
DZ2J043M0L picture photo
Mfg. Part Number
DZ2J043M0L
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW SMINI2
Datasheet Download
DZ2J043M0L.pdf
Availability of DZ2J043M0L
QUANTITY
DZ2J043M0L Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ2J043M0L
Internal Part NumberEIS-DZ2J043M0L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZener Diodes
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)130 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageSMini2-F5-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ2J043M0L
Related LinksDZ2J0, DZ2J043M0L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DZ2J043M0L Details Description
Related parts for DZ2J043M0L
IC DAS 12BIT 8CH 44-MQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 1.3MM 12-24VDC datasheet.pdf
IC BATT CHRG MGMT LI-ION 24VQFN datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC MODULE datasheet.pdf
IC FLASH 128GBIT datasheet.pdf
FUSE 12KV 6.3A 2"DIN datasheet.pdf