Panasonic Electronic Components DZ2S047M0L
DZ2S047M0L picture photo
Mfg. Part Number
DZ2S047M0L
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 150MW SSMINI2
Datasheet Download
DZ2S047M0L.pdf
Availability of DZ2S047M0L
QUANTITY
DZ2S047M0L Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ2S047M0L
Internal Part NumberEIS-DZ2S047M0L
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-79, SOD-523
Supplier Device PackageSSMini2-F5-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ2S047M0L
Related LinksDZ2S0, DZ2S047M0L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DZ2S047M0L Details Description
Related parts for DZ2S047M0L
IC FPGA 233 I/O 324FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN HEADER 2-FB 60POS 5ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 225W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf