Panasonic Electronic Components DZ4J047K0R
DZ4J047K0R picture photo
Mfg. Part Number
DZ4J047K0R
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SMINI4
Datasheet Download
DZ4J047K0R.pdf
Availability of DZ4J047K0R
QUANTITY
DZ4J047K0R Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ4J047K0R
Internal Part NumberEIS-DZ4J047K0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZener Diodes
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance-
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSMini4-F3-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ4J047K0R
Related LinksDZ4J0, DZ4J047K0R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DZ4J047K0R Details Description
Related parts for DZ4J047K0R
TERMINAL BLOCK 5.08MM 5POS PCB datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC HITAG-S 32BIT FCP datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
UCC5681PW24G4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 3/4W 1206 datasheet.pdf
HOLE PLUG RIGID BLACK .5" HOLE datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE6 PG21 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
6800UF 63V 30X50MM 85C 12000H datasheet.pdf