Panasonic Electronic Components DZ4J056K0R
DZ4J056K0R picture photo
Mfg. Part Number
DZ4J056K0R
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SMINI4
Datasheet Download
DZ4J056K0R.pdf
Availability of DZ4J056K0R
QUANTITY
DZ4J056K0R Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ4J056K0R
Internal Part NumberEIS-DZ4J056K0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZener Diodes
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.6V
Tolerance-
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 2.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSMini4-F3-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ4J056K0R
Related LinksDZ4J0, DZ4J056K0R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DZ4J056K0R Details Description
Related parts for DZ4J056K0R
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
TAPE CORROSION PROTECT 4" X 100' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 432 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADC 8BIT 4CH 500KSPS 10-MSOP datasheet.pdf
CONSOLE SYSTEM datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.9"L X 18.9"W datasheet.pdf
CONN SMPM PLUG STR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf