Apem Inc. E10SY28A
E10SY28A picture photo
Mfg. Part Number
E10SY28A
Manufacturer
Product Category
LEDs - Lamp Replacements
Brief Description
BASED LED E10 YELLOW
Datasheet Download
E10SY28A.pdf
Availability of E10SY28A
QUANTITY
E10SY28A Order Process
Ship out your order
Specifications of E10SY28A
Internal Part NumberEIS-E10SY28A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBased LEDs
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Lamp Replacements
Series-
Can Replace LampsMultiple Miniature Screw Lamps
Size / Dimension0.394" Dia x 0.994" H (10mm x 25.25mm)
Wavelength-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)28V
Base TypeMiniature Screw (E10)
ColorYellow
Millicandela Rating630mcd
ConfigurationSingle
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E10SY28A
Related LinksE10S, E10SY28A Datasheet, Apem Inc. Distributor
E10SY28A Details Description
Related parts for E10SY28A
RES SMD 220K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 34 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 2.56"L X 1.97"W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 27.05MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.11 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf