Littelfuse E2350.0010
E2350.0010 picture photo
Mfg. Part Number
E2350.0010
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
INSULATION RELAY PLUG-IN UNIT
Datasheet Download
E2350.0010.pdf
Availability of E2350.0010
QUANTITY
E2350.0010 Order Process
Ship out your order
Specifications of E2350.0010
Internal Part NumberEIS-E2350.0010
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyAccessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2350.0010
Related LinksE2350, E2350.0010 Datasheet, Littelfuse Distributor
E2350.0010 Details Description
Related parts for E2350.0010
IC REG SWITCHD CAP INV 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 86POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SENSOR LIGHT-DGTL I2C 8-ODFN datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FIFO 131X18 10NS 128QFP datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf