Omron Automation & Safety E2A-M30LS15-M1-C2
E2A-M30LS15-M1-C2 picture photo
Mfg. Part Number
E2A-M30LS15-M1-C2
Brief Description
M30LNG,SHLD,NPB,15MM,NPN,NC,M1
Datasheet Download
E2A-M30LS15-M1-C2.pdf
Availability of E2A-M30LS15-M1-C2
QUANTITY
E2A-M30LS15-M1-C2 Order Process
Ship out your order
Specifications of E2A-M30LS15-M1-C2
Internal Part NumberEIS-E2A-M30LS15-M1-C2
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.591" (15mm)
Output TypeNPN-NC, 3-Wire
Response Frequency250Hz
ShieldingShielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 32 VDC
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2A-M30LS15-M1-C2
Related LinksE2A-M30L, E2A-M30LS15-M1-C2 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2A-M30LS15-M1-C2 Details Description
Related parts for E2A-M30LS15-M1-C2
HEADER OPEN .030"DIA .300 4POS datasheet.pdf
IC 4X16 FIFO REGISTER 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 500V 1111 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 194MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SOLID HANDI-CARD, TYHC#79 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf