Omron Automation & Safety E2A-M30LS15-M1-C3
E2A-M30LS15-M1-C3 picture photo
Mfg. Part Number
E2A-M30LS15-M1-C3
Brief Description
PROXIMITY SENSOR M30 15MM NPN
Datasheet Download
E2A-M30LS15-M1-C3.pdf
Availability of E2A-M30LS15-M1-C3
QUANTITY
E2A-M30LS15-M1-C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of E2A-M30LS15-M1-C3
Internal Part NumberEIS-E2A-M30LS15-M1-C3
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.591" (15mm)
Output TypeNPN-NC/NO, 3-Wire
Response Frequency250Hz
ShieldingShielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 32 VDC
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2A-M30LS15-M1-C3
Related LinksE2A-M30L, E2A-M30LS15-M1-C3 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2A-M30LS15-M1-C3 Details Description
Related parts for E2A-M30LS15-M1-C3
RES SMD 280 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIAC 200V 10A TO263 datasheet.pdf
IC COMP R-R 1.8V HS SC70-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 0.17A SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf