Omron Automation & Safety E2B-M30KS10-WP-B1 2M
E2B-M30KS10-WP-B1 2M picture photo
Mfg. Part Number
E2B-M30KS10-WP-B1 2M
Brief Description
SINGLE M30 SHORT PW 2M PNP NO
Datasheet Download
E2B-M30KS10-WP-B1 2M.pdf
Availability of E2B-M30KS10-WP-B1 2M
QUANTITY
E2B-M30KS10-WP-B1 2M Order Process
Ship out your order
Specifications of E2B-M30KS10-WP-B1 2M
Internal Part NumberEIS-E2B-M30KS10-WP-B1 2M
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.394" (10mm)
Output TypePNP-NO, 3-Wire
Response Frequency400Hz
ShieldingShielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleCable Leads
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2B-M30KS10-WP-B1 2M
Related LinksE2B-M30KS1, E2B-M30KS10-WP-B1 2M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2B-M30KS10-WP-B1 2M Details Description
Related parts for E2B-M30KS10-WP-B1 2M
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 50VDC 1913 datasheet.pdf
TAPE REFLECT PRISMATC 4"X5YD RED datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER M2 NYLON 3/8" datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
TV 128C 128#22D PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf