Omron Automation & Safety E2B-M30LN20-M1-C1
E2B-M30LN20-M1-C1 picture photo
Mfg. Part Number
E2B-M30LN20-M1-C1
Brief Description
SINGLE M30 LONG M12 CN NPN NO
Datasheet Download
E2B-M30LN20-M1-C1.pdf
Availability of E2B-M30LN20-M1-C1
QUANTITY
E2B-M30LN20-M1-C1 Order Process
Ship out your order
Specifications of E2B-M30LN20-M1-C1
Internal Part NumberEIS-E2B-M30LN20-M1-C1
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.787" (20mm)
Output TypeNPN-NO, 3-Wire
Response Frequency100Hz
ShieldingUnshielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleConnector
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2B-M30LN20-M1-C1
Related LinksE2B-M30L, E2B-M30LN20-M1-C1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2B-M30LN20-M1-C1 Details Description
Related parts for E2B-M30LN20-M1-C1
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A 28QFN datasheet.pdf
XFRMR DC/DC CONV 9V 80/200MA SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 80W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 2 ELEMENT PANEL MOUNT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI/SRL 1M 16-MSOP datasheet.pdf
INSERTION BLADE datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C 4CH 10MSOP datasheet.pdf
IND PRESS TO TEST DIM GRN TRANSP datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf