Omron Automation & Safety E2B-M30LN30-WP-B2 5M
E2B-M30LN30-WP-B2 5M picture photo
Mfg. Part Number
E2B-M30LN30-WP-B2 5M
Brief Description
DOUBLE M30 LONG PW 5M PNP NC
Datasheet Download
E2B-M30LN30-WP-B2 5M.pdf
Availability of E2B-M30LN30-WP-B2 5M
QUANTITY
E2B-M30LN30-WP-B2 5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E2B-M30LN30-WP-B2 5M
Internal Part NumberEIS-E2B-M30LN30-WP-B2 5M
Sensor TypeInductive
Sensing Distance1.181" (30mm)
Output TypePNP-NC, 3-Wire
Response Frequency100Hz
ShieldingUnshielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleCable Leads
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2B-M30LN30-WP-B2 5M
Related LinksE2B-M30LN3, E2B-M30LN30-WP-B2 5M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2B-M30LN30-WP-B2 5M Details Description
Related parts for E2B-M30LN30-WP-B2 5M
RES 0.075 OHM 100W 5% TO247 datasheet.pdf
V850E MA1 EVAL GHS TOOLS DIPSW datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 19 POS R/A W/SCKT datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC MOTOR CNTRL PAR/PWM VQFN32U datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 900VDC RADIAL5 datasheet.pdf