Omron Automation & Safety E2B-M30LS15-WP-C2 5M
E2B-M30LS15-WP-C2 5M picture photo
Mfg. Part Number
E2B-M30LS15-WP-C2 5M
Brief Description
DOUBLE M30 LONG PW 5M NPN NC
Datasheet Download
E2B-M30LS15-WP-C2 5M.pdf
Availability of E2B-M30LS15-WP-C2 5M
QUANTITY
E2B-M30LS15-WP-C2 5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E2B-M30LS15-WP-C2 5M
Internal Part NumberEIS-E2B-M30LS15-WP-C2 5M
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.591" (15mm)
Output TypeNPN-NC, 3-Wire
Response Frequency250Hz
ShieldingShielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleCable Leads
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2B-M30LS15-WP-C2 5M
Related LinksE2B-M30LS1, E2B-M30LS15-WP-C2 5M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2B-M30LS15-WP-C2 5M Details Description
Related parts for E2B-M30LS15-WP-C2 5M
IC REG BCK BST INV ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8WSON datasheet.pdf
CAP MICA 39PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 70MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 19MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
D SUB PCR MA 37P S4_M3 SPACER AN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 150.75MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf