Omron Automation & Safety E2E-C04S12-WC-B2 5M
E2E-C04S12-WC-B2 5M picture photo
Mfg. Part Number
E2E-C04S12-WC-B2 5M
Brief Description
DIA 4MM 1.2MM PW PNP NC
Datasheet Download
E2E-C04S12-WC-B2 5M.pdf
Availability of E2E-C04S12-WC-B2 5M
QUANTITY
E2E-C04S12-WC-B2 5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E2E-C04S12-WC-B2 5M
Internal Part NumberEIS-E2E-C04S12-WC-B2 5M
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.047" (1.2mm)
Output TypePNP-NC, 3-Wire
Response Frequency4kHz
ShieldingShielded
Material - BodyStainless Steel
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleCable Leads
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2E-C04S12-WC-B2 5M
Related LinksE2E-C04S1, E2E-C04S12-WC-B2 5M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2E-C04S12-WC-B2 5M Details Description
Related parts for E2E-C04S12-WC-B2 5M
CAP CER 6.2PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
HDR ASSY 093 CLIP 3 CKT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONN IDC 6POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 820PF 500V C0G 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS PNL MNT datasheet.pdf