Omron Automation & Safety E2FM-QX10D1-M1GJ-T 0.3M
E2FM-QX10D1-M1GJ-T 0.3M picture photo
Mfg. Part Number
E2FM-QX10D1-M1GJ-T 0.3M
Brief Description
DC2W, FLR,NOPOL,M30 BDY,M12CON
Datasheet Download
E2FM-QX10D1-M1GJ-T 0.3M.pdf
Availability of E2FM-QX10D1-M1GJ-T 0.3M
QUANTITY
E2FM-QX10D1-M1GJ-T 0.3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E2FM-QX10D1-M1GJ-T 0.3M
Internal Part NumberEIS-E2FM-QX10D1-M1GJ-T 0.3M
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.394" (10mm)
Output TypeNPN-NO, 2-Wire
Response Frequency50Hz
ShieldingShielded
Material - BodyStainless Steel
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleCable with Connector
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
Ingress ProtectionIP67
IndicatorLED
Package / CaseCylinder, Threaded - M30
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2FM-QX10D1-M1GJ-T 0.3M
Related LinksE2FM-QX10D1, E2FM-QX10D1-M1GJ-T 0.3M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2FM-QX10D1-M1GJ-T 0.3M Details Description
Related parts for E2FM-QX10D1-M1GJ-T 0.3M
OSC XO 3.2768MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
METRAL PWR HDR 1MX5R PF datasheet.pdf
RES MO 1W 18 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC DVR HALF BRIDGE SELF OSC 8DIP datasheet.pdf
CABLE HAND FORM .141 18GHZ 7" datasheet.pdf