Omron Automation & Safety E2QW-N15T1-MN3
E2QW-N15T1-MN3 picture photo
Mfg. Part Number
E2QW-N15T1-MN3
Manufacturer
Product Category
Proximity Sensors
Brief Description
SENS PROX IND 15MM AC/DC2W-NO
Datasheet Download
E2QW-N15T1-MN3.pdf
Availability of E2QW-N15T1-MN3
QUANTITY
E2QW-N15T1-MN3 Order Process
Ship out your order
Specifications of E2QW-N15T1-MN3
Internal Part NumberEIS-E2QW-N15T1-MN3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyProximity Sensors
SeriesE2Q
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.591" (15mm)
Output Type-
Response Frequency10Hz
ShieldingShielded
Material - BodyDiecast Metal
Voltage - Supply20 VDC ~ 150 VDC (20 VAC ~ 150 VAC)
Termination StyleConnector
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Ingress ProtectionIP67
IndicatorLED
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2QW-N15T1-MN3
Related LinksE2QW-N1, E2QW-N15T1-MN3 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2QW-N15T1-MN3 Details Description
Related parts for E2QW-N15T1-MN3
IC TRIPLE-OUT LCD SUPPLY 24-VQFN datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 9pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.26M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL DSC 3070A 4200V datasheet.pdf
CONN HDR 105POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 15POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T412 datasheet.pdf
DSUB 9 F CRIMP F0 TIN datasheet.pdf