Omron Automation & Safety E32-D15ZR 2M
E32-D15ZR 2M picture photo
Mfg. Part Number
E32-D15ZR 2M
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SENSOR FIBER FLEXIBLE 2M
Datasheet Download
E32-D15ZR 2M.pdf
Availability of E32-D15ZR 2M
QUANTITY
E32-D15ZR 2M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32-D15ZR 2M
Internal Part NumberEIS-E32-D15ZR 2M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
SeriesE32
Sensing MethodReflective
Sensing Distance1.575" (40mm)
Voltage - Supply-
Response Time-
Output Configuration-
Connection MethodCable
Ingress ProtectionIEC IP40
Cable Length*
Light Source-
Adjustment Type-
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32-D15ZR 2M
Related LinksE32-D1, E32-D15ZR 2M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E32-D15ZR 2M Details Description
Related parts for E32-D15ZR 2M
IC CPLD 72MC 7.5NS 44PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 18POS datasheet.pdf
CONN SPRING 37POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 75CRI 2SMD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Bottom Entry datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 30K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG SS 13POS STRAIGHT W/PI datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf