United Chemi-Con E32D101HPN393MDE3M
E32D101HPN393MDE3M picture photo
Mfg. Part Number
E32D101HPN393MDE3M
Brief Description
CAP ALUM 39000UF 20% 100V SCREW
Datasheet Download
E32D101HPN393MDE3M.pdf
Availability of E32D101HPN393MDE3M
QUANTITY
E32D101HPN393MDE3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D101HPN393MDE3M
Internal Part NumberEIS-E32D101HPN393MDE3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance39000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)6.3 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current31.82A
Impedance-
Lead Spacing1.125" (28.58mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D101HPN393MDE3M
Related LinksE32D101HP, E32D101HPN393MDE3M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D101HPN393MDE3M Details Description
Related parts for E32D101HPN393MDE3M
RES SMD 866 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
HEADER OPEN CUP 3LVL .600 36POS datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 750MA 860 MOHM datasheet.pdf
60739A202 COMBINATION ANVIL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf