United Chemi-Con E32D101HPN682MAA5M
E32D101HPN682MAA5M picture photo
Mfg. Part Number
E32D101HPN682MAA5M
Brief Description
CAP ALUM 6800UF 20% 100V SCREW
Datasheet Download
E32D101HPN682MAA5M.pdf
Availability of E32D101HPN682MAA5M
QUANTITY
E32D101HPN682MAA5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D101HPN682MAA5M
Internal Part NumberEIS-E32D101HPN682MAA5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance6800µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)19.5 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current11.03A
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)4.125" (104.78mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D101HPN682MAA5M
Related LinksE32D101HP, E32D101HPN682MAA5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D101HPN682MAA5M Details Description
Related parts for E32D101HPN682MAA5M
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 11.77"L X 9.9"W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 26 POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
FIXED IND 430NH 1.825A 110 MOHM datasheet.pdf
1800UF 450V 50X105MM 85C 2000H datasheet.pdf