United Chemi-Con E32D201LPN132TCD0M
E32D201LPN132TCD0M picture photo
Mfg. Part Number
E32D201LPN132TCD0M
Brief Description
CAP ALUM 1300UF 200V SCREW
Datasheet Download
E32D201LPN132TCD0M.pdf
Availability of E32D201LPN132TCD0M
QUANTITY
E32D201LPN132TCD0M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D201LPN132TCD0M
Internal Part NumberEIS-E32D201LPN132TCD0M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
PackagingBulk
Capacitance1300µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.875" (22.22mm)
Size / Dimension2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max)5.125" (130.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D201LPN132TCD0M
Related LinksE32D201LP, E32D201LPN132TCD0M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D201LPN132TCD0M Details Description
Related parts for E32D201LPN132TCD0M
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 700MA 650 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BKWY 11POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
XENOY PADLOCK 3.00 BODY BLUE datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 5MSPS 28-QFN datasheet.pdf
RES 328 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 4.9152 MHZ 22.0PF SMD datasheet.pdf