United Chemi-Con E32D201LPN132TCD0N
E32D201LPN132TCD0N picture photo
Mfg. Part Number
E32D201LPN132TCD0N
Brief Description
CAP ALUM 1300UF 200V SCREW
Datasheet Download
E32D201LPN132TCD0N.pdf
Availability of E32D201LPN132TCD0N
QUANTITY
E32D201LPN132TCD0N Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D201LPN132TCD0N
Internal Part NumberEIS-E32D201LPN132TCD0N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
PackagingBulk
Capacitance1300µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.875" (22.22mm)
Size / Dimension2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max)5.125" (130.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D201LPN132TCD0N
Related LinksE32D201LP, E32D201LPN132TCD0N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D201LPN132TCD0N Details Description
Related parts for E32D201LPN132TCD0N
FERRITE CHIP 1.5A 26 OHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 15 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ZACK STRIP 10SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1.5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf