United Chemi-Con E32D201LPN152MA67M
E32D201LPN152MA67M picture photo
Mfg. Part Number
E32D201LPN152MA67M
Brief Description
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SCREW
Datasheet Download
E32D201LPN152MA67M.pdf
Availability of E32D201LPN152MA67M
QUANTITY
E32D201LPN152MA67M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D201LPN152MA67M
Internal Part NumberEIS-E32D201LPN152MA67M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance1500µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)86.3 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.68A
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.625" (66.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D201LPN152MA67M
Related LinksE32D201LP, E32D201LPN152MA67M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D201LPN152MA67M Details Description
Related parts for E32D201LPN152MA67M
RES 4.42M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC FIFO 200KB SYNC 15NS 28DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 120 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 120W datasheet.pdf