United Chemi-Con E32D250HPN334MEA5M
E32D250HPN334MEA5M picture photo
Mfg. Part Number
E32D250HPN334MEA5M
Brief Description
CAP ALUM 330000UF 20% 25V SCREW
Datasheet Download
E32D250HPN334MEA5M.pdf
Availability of E32D250HPN334MEA5M
QUANTITY
E32D250HPN334MEA5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D250HPN334MEA5M
Internal Part NumberEIS-E32D250HPN334MEA5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance330000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)7.5 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current29.16A
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)4.125" (104.78mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D250HPN334MEA5M
Related LinksE32D250HP, E32D250HPN334MEA5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D250HPN334MEA5M Details Description
Related parts for E32D250HPN334MEA5M
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 150V 0605 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 34POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf