United Chemi-Con E32D351CDS332MEA5M
E32D351CDS332MEA5M picture photo
Mfg. Part Number
E32D351CDS332MEA5M
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 350V SCREW
Datasheet Download
E32D351CDS332MEA5M.pdf
Availability of E32D351CDS332MEA5M
QUANTITY
E32D351CDS332MEA5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D351CDS332MEA5M
Internal Part NumberEIS-E32D351CDS332MEA5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)4.125" (104.78mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D351CDS332MEA5M
Related LinksE32D351CD, E32D351CDS332MEA5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D351CDS332MEA5M Details Description
Related parts for E32D351CDS332MEA5M
FIXED IND 360NH 700MA 300 MOHM datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR PR 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V/3V 0.15A 6SON datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 256FTBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG SLATE 500' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MICRO 9C P 120" YEL FLOAT NI datasheet.pdf