United Chemi-Con E32D351HPN182TEE3M
E32D351HPN182TEE3M picture photo
Mfg. Part Number
E32D351HPN182TEE3M
Brief Description
CAP ALUM 1800UF 350V SCREW
Datasheet Download
E32D351HPN182TEE3M.pdf
Availability of E32D351HPN182TEE3M
QUANTITY
E32D351HPN182TEE3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D351HPN182TEE3M
Internal Part NumberEIS-E32D351HPN182TEE3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance1800µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D351HPN182TEE3M
Related LinksE32D351HP, E32D351HPN182TEE3M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D351HPN182TEE3M Details Description
Related parts for E32D351HPN182TEE3M
IC REG LDO 3V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
CONN HEADR 35POS .100" SNGL ROW datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 39.4VC P600 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
FAIRLEAD BLOCK datasheet.pdf
POSITIONER datasheet.pdf
CAP FILM 1.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf