United Chemi-Con E32D351LPN471MA67M
E32D351LPN471MA67M picture photo
Mfg. Part Number
E32D351LPN471MA67M
Brief Description
CAP ALUM 470UF 20% 350V SCREW
Datasheet Download
E32D351LPN471MA67M.pdf
Availability of E32D351LPN471MA67M
QUANTITY
E32D351LPN471MA67M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D351LPN471MA67M
Internal Part NumberEIS-E32D351LPN471MA67M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance470µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)332 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.52A
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.625" (66.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D351LPN471MA67M
Related LinksE32D351LP, E32D351LPN471MA67M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D351LPN471MA67M Details Description
Related parts for E32D351LPN471MA67M
IC 8051 MCU 128K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
SENS VRS 1/4-40 UNS2A 5.2VP-P datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 26.5V datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 5A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
RES 28K OHM .3W 1% RADIAL datasheet.pdf
SCREW MOUNT 18LB 4.3"L BLACK datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 28POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
15POS M PC 830PF M3 datasheet.pdf