United Chemi-Con E32D401LPN851TDE3M
E32D401LPN851TDE3M picture photo
Mfg. Part Number
E32D401LPN851TDE3M
Brief Description
CAP ALUM 850UF 400V SCREW
Datasheet Download
E32D401LPN851TDE3M.pdf
Availability of E32D401LPN851TDE3M
QUANTITY
E32D401LPN851TDE3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D401LPN851TDE3M
Internal Part NumberEIS-E32D401LPN851TDE3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance850µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.125" (28.58mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D401LPN851TDE3M
Related LinksE32D401LP, E32D401LPN851TDE3M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D401LPN851TDE3M Details Description
Related parts for E32D401LPN851TDE3M
CONN UNIV EJECTOR LATCH FOR PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3PF 500V 1111 datasheet.pdf
IGBT MODULE NPT PHASE 1200V SP1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
INSERT MALE 10P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
WLAN/BT COMBINATION MODULE datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
ACB 24C 24#16 SKT RECP WALL datasheet.pdf
Low Power 350 MHz Voltage Feedback Amplifiers IC datasheet.pdf