United Chemi-Con E32D500HPN104MDA5M
E32D500HPN104MDA5M picture photo
Mfg. Part Number
E32D500HPN104MDA5M
Brief Description
CAP ALUM 100000UF 20% 50V SCREW
Datasheet Download
E32D500HPN104MDA5M.pdf
Availability of E32D500HPN104MDA5M
QUANTITY
E32D500HPN104MDA5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D500HPN104MDA5M
Internal Part NumberEIS-E32D500HPN104MDA5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance100000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)6.8 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current31.43A
Impedance-
Lead Spacing1.126" (28.60mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)4.125" (104.78mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D500HPN104MDA5M
Related LinksE32D500HP, E32D500HPN104MDA5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D500HPN104MDA5M Details Description
Related parts for E32D500HPN104MDA5M
IC DATA ACQ SYSTEM 12BIT 8-DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.15 OHM 5% 10W datasheet.pdf
IC PWR LINE MCU 120LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf