United Chemi-Con E32D500LPN153MA67M
E32D500LPN153MA67M picture photo
Mfg. Part Number
E32D500LPN153MA67M
Brief Description
CAP ALUM 15000UF 20% 50V SCREW
Datasheet Download
E32D500LPN153MA67M.pdf
Availability of E32D500LPN153MA67M
QUANTITY
E32D500LPN153MA67M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D500LPN153MA67M
Internal Part NumberEIS-E32D500LPN153MA67M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance15000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)21.3 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current9.01A
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.625" (66.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D500LPN153MA67M
Related LinksE32D500LP, E32D500LPN153MA67M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D500LPN153MA67M Details Description
Related parts for E32D500LPN153MA67M
IC 3.3V PLL CLK-DRVR 52-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
ASSY Z-DOK+6 ADAPTER BRD 56PR datasheet.pdf
RES SMD 6.34M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 7.62MM datasheet.pdf
RES 2.18K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.5 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 249 OHM 1% 10W datasheet.pdf
T-COUPLE J L=200MM 4M SPRING datasheet.pdf
PLAS BTTN BS 1.12"X1.87" 100/PK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 5V 100W datasheet.pdf