United Chemi-Con E32D600LPN133TDA5M
E32D600LPN133TDA5M picture photo
Mfg. Part Number
E32D600LPN133TDA5M
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 13000UF 60V SCREW
Datasheet Download
E32D600LPN133TDA5M.pdf
Availability of E32D600LPN133TDA5M
QUANTITY
E32D600LPN133TDA5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D600LPN133TDA5M
Internal Part NumberEIS-E32D600LPN133TDA5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesU32D
PackagingBulk
Capacitance13000µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating60V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.125" (28.58mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)4.125" (104.78mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can - Screw Terminals
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D600LPN133TDA5M
Related LinksE32D600LP, E32D600LPN133TDA5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D600LPN133TDA5M Details Description
Related parts for E32D600LPN133TDA5M
CONN FPC 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 1.5MM TIN datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 600W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf