United Chemi-Con E32D630CSN823ME92M
E32D630CSN823ME92M picture photo
Mfg. Part Number
E32D630CSN823ME92M
Brief Description
CAP ALUM 82000UF 20% 63V SCREW
Datasheet Download
E32D630CSN823ME92M.pdf
Availability of E32D630CSN823ME92M
QUANTITY
E32D630CSN823ME92M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D630CSN823ME92M
Internal Part NumberEIS-E32D630CSN823ME92M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Capacitance82000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)8.9 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current29.71A
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)3.125" (79.38mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D630CSN823ME92M
Related LinksE32D630CS, E32D630CSN823ME92M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D630CSN823ME92M Details Description
Related parts for E32D630CSN823ME92M
CONN SPADE 14-16 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
IC 9-BIT GEN/CHKER 14SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf