United Chemi-Con E32D630HLN683MDA5M
E32D630HLN683MDA5M picture photo
Mfg. Part Number
E32D630HLN683MDA5M
Brief Description
CAP ALUM 68000UF 20% 63V SCREW
Datasheet Download
E32D630HLN683MDA5M.pdf
Availability of E32D630HLN683MDA5M
QUANTITY
E32D630HLN683MDA5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D630HLN683MDA5M
Internal Part NumberEIS-E32D630HLN683MDA5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance68000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)6.9 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current29.84A
Impedance-
Lead Spacing1.125" (28.58mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)4.125" (104.78mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D630HLN683MDA5M
Related LinksE32D630HL, E32D630HLN683MDA5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D630HLN683MDA5M Details Description
Related parts for E32D630HLN683MDA5M
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 35MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 450MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RADOME OMNI 8DBI 2.4MHZ FEMALE datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf