United Chemi-Con E32D630HPN682MA54M
E32D630HPN682MA54M picture photo
Mfg. Part Number
E32D630HPN682MA54M
Brief Description
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SCREW
Datasheet Download
E32D630HPN682MA54M.pdf
Availability of E32D630HPN682MA54M
QUANTITY
E32D630HPN682MA54M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D630HPN682MA54M
Internal Part NumberEIS-E32D630HPN682MA54M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance6800µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)33.8 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current6.68A
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.400" (61.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D630HPN682MA54M
Related LinksE32D630HP, E32D630HPN682MA54M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D630HPN682MA54M Details Description
Related parts for E32D630HPN682MA54M
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CUSTOM COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOUNT TRUCK RG58A/U 17' UHFM datasheet.pdf
IC FPGA SOC 90K LUTS 676FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 170MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 1.2KV RADIAL datasheet.pdf