United Chemi-Con E32D800HPN683MED0M
E32D800HPN683MED0M picture photo
Mfg. Part Number
E32D800HPN683MED0M
Brief Description
CAP ALUM 68000UF 20% 80V SCREW
Datasheet Download
E32D800HPN683MED0M.pdf
Availability of E32D800HPN683MED0M
QUANTITY
E32D800HPN683MED0M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D800HPN683MED0M
Internal Part NumberEIS-E32D800HPN683MED0M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance68000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)6.4 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current33.51A
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)5.125" (130.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D800HPN683MED0M
Related LinksE32D800HP, E32D800HPN683MED0M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D800HPN683MED0M Details Description
Related parts for E32D800HPN683MED0M
RES SMD 196 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMC datasheet.pdf
QUICKIE*HEADER datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LMH6580 datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
CONN HEADER SGL 2POS .100" T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf