United Chemi-Con E32D800LLN124MEM9M
E32D800LLN124MEM9M picture photo
Mfg. Part Number
E32D800LLN124MEM9M
Brief Description
CAP ALUM 120000UF 20% 80V SCREW
Datasheet Download
E32D800LLN124MEM9M.pdf
Availability of E32D800LLN124MEM9M
QUANTITY
E32D800LLN124MEM9M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D800LLN124MEM9M
Internal Part NumberEIS-E32D800LLN124MEM9M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package9
PackagingBulk
Capacitance120000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)8.625" (219.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D800LLN124MEM9M
Related LinksE32D800LL, E32D800LLN124MEM9M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D800LLN124MEM9M Details Description
Related parts for E32D800LLN124MEM9M
RES SMD 392 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS datasheet.pdf
RES SMD 1.91 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVR DUAL HS 4A 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CRIMP BLADE datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 22POS R/A GOLD datasheet.pdf