United Chemi-Con E36D101HPN333TEB5M
E36D101HPN333TEB5M picture photo
Mfg. Part Number
E36D101HPN333TEB5M
Brief Description
CAP ALUM 33000UF 100V SCREW
Datasheet Download
E36D101HPN333TEB5M.pdf
Availability of E36D101HPN333TEB5M
QUANTITY
E36D101HPN333TEB5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D101HPN333TEB5M
Internal Part NumberEIS-E36D101HPN333TEB5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance33000µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.240" (31.50mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)4.528" (115.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D101HPN333TEB5M
Related LinksE36D101HP, E36D101HPN333TEB5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D101HPN333TEB5M Details Description
Related parts for E36D101HPN333TEB5M
RES 6.8K OHM 5%10W MET OXIDE AXL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 1A TO-92 datasheet.pdf
IC VIDEO AMP RR-OUT HS 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 2A SOT-32 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RS 30S 24VDC LD 1U datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 60UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf