United Chemi-Con E36D151HPN562MUA5M
E36D151HPN562MUA5M picture photo
Mfg. Part Number
E36D151HPN562MUA5M
Brief Description
CAP ALUM 5600UF 20% 150V SCREW
Datasheet Download
E36D151HPN562MUA5M.pdf
Availability of E36D151HPN562MUA5M
QUANTITY
E36D151HPN562MUA5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D151HPN562MUA5M
Internal Part NumberEIS-E36D151HPN562MUA5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
PackagingBulk
Capacitance5600µF
Tolerance±20%
Voltage Rating150V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D151HPN562MUA5M
Related LinksE36D151HP, E36D151HPN562MUA5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D151HPN562MUA5M Details Description
Related parts for E36D151HPN562MUA5M
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC MPU I186 13MHZ 84PLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT23-8 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 32.7680MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 95 I/O 132CBGA datasheet.pdf
RES 115K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FUSE HOLDER 250V datasheet.pdf