United Chemi-Con E36D250LPN124TDA5M
E36D250LPN124TDA5M picture photo
Mfg. Part Number
E36D250LPN124TDA5M
Brief Description
CAP ALUM 120000UF 25V SCREW
Datasheet Download
E36D250LPN124TDA5M.pdf
Availability of E36D250LPN124TDA5M
QUANTITY
E36D250LPN124TDA5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D250LPN124TDA5M
Internal Part NumberEIS-E36D250LPN124TDA5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance120000µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing1.125" (28.58mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)4.125" (104.78mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D250LPN124TDA5M
Related LinksE36D250LP, E36D250LPN124TDA5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D250LPN124TDA5M Details Description
Related parts for E36D250LPN124TDA5M
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
FUSE 400A 690V 1TN/80 AR UC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP SILICON 1.0UF 15% 11V 1208 datasheet.pdf
TM40 CRIMP PROCESS TK/TM4 datasheet.pdf
RES 17.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ANLG TMR 50X36X56.7MM .15SEC-30M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
1.8 V, Micropower, Zero-Drift, Rail-to-Rail Input/Output Op Amp IC datasheet.pdf