United Chemi-Con E36D250LPN452UA54N
E36D250LPN452UA54N picture photo
Mfg. Part Number
E36D250LPN452UA54N
Brief Description
CAP ALUM 4500UF 25V SCREW
Datasheet Download
E36D250LPN452UA54N.pdf
Availability of E36D250LPN452UA54N
QUANTITY
E36D250LPN452UA54N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D250LPN452UA54N
Internal Part NumberEIS-E36D250LPN452UA54N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance4500µF
Tolerance-10%, +75%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.400" (61.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D250LPN452UA54N
Related LinksE36D250LP, E36D250LPN452UA54N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D250LPN452UA54N Details Description
Related parts for E36D250LPN452UA54N
IGBT 300V 110A 255W D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
EVAL BOARD ISL33002 8MSOP datasheet.pdf
LED 3MM QUAD LVL 10.5MM G,Y,R,X datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
PMI BASE 1NEON T-3 1/4 BAY SLDR datasheet.pdf
CONN RECEPT 380POS datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf