United Chemi-Con E36D251LPN821TA67N
E36D251LPN821TA67N picture photo
Mfg. Part Number
E36D251LPN821TA67N
Brief Description
CAP ALUM 820UF 250V SCREW
Datasheet Download
E36D251LPN821TA67N.pdf
Availability of E36D251LPN821TA67N
QUANTITY
E36D251LPN821TA67N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D251LPN821TA67N
Internal Part NumberEIS-E36D251LPN821TA67N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.625" (66.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D251LPN821TA67N
Related LinksE36D251LP, E36D251LPN821TA67N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D251LPN821TA67N Details Description
Related parts for E36D251LPN821TA67N
IC MCU 8BIT 32K OTP 44-PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM .5W 87DB 15X25MM datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL YW/YW SIL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
BOARD DEMO ADC1215S105F2 datasheet.pdf
MICRO 25C S 10" YEL JACKS NI datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf