United Chemi-Con E36D351HLS332QEE3M
E36D351HLS332QEE3M picture photo
Mfg. Part Number
E36D351HLS332QEE3M
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 350V SCREW
Datasheet Download
E36D351HLS332QEE3M.pdf
Availability of E36D351HLS332QEE3M
QUANTITY
E36D351HLS332QEE3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D351HLS332QEE3M
Internal Part NumberEIS-E36D351HLS332QEE3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance3300µF
Tolerance-10%, +30%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D351HLS332QEE3M
Related LinksE36D351HL, E36D351HLS332QEE3M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D351HLS332QEE3M Details Description
Related parts for E36D351HLS332QEE3M
RES SMD 324K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 50MA 15 OHM SMD datasheet.pdf
CONN SAI 8 MHD M12 5POS datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 25BIT DDR2 96-BGA datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RISER,XG,AQUA,LC-SC datasheet.pdf
CONN FERRULE 20AWG ORANGE datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LFT 36 IN datasheet.pdf
IC FPGA 470 I/O 600BGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf
220UF 25V 9.5X20.5 85C AXI datasheet.pdf