United Chemi-Con E36D351LPN681TA92M
E36D351LPN681TA92M picture photo
Mfg. Part Number
E36D351LPN681TA92M
Brief Description
CAP ALUM 680UF 350V SCREW
Datasheet Download
E36D351LPN681TA92M.pdf
Availability of E36D351LPN681TA92M
QUANTITY
E36D351LPN681TA92M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D351LPN681TA92M
Internal Part NumberEIS-E36D351LPN681TA92M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing0.875" (22.22mm)
Size / Dimension2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max)3.625" (92.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D351LPN681TA92M
Related LinksE36D351LP, E36D351LPN681TA92M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D351LPN681TA92M Details Description
Related parts for E36D351LPN681TA92M
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 GR/W SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 20 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE16 M25 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 4A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 15A TO3P datasheet.pdf