United Chemi-Con E36D401CSS223MFP0M
E36D401CSS223MFP0M picture photo
Mfg. Part Number
E36D401CSS223MFP0M
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 20% 400V SCREW
Datasheet Download
E36D401CSS223MFP0M.pdf
Availability of E36D401CSS223MFP0M
QUANTITY
E36D401CSS223MFP0M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D401CSS223MFP0M
Internal Part NumberEIS-E36D401CSS223MFP0M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D401CSS223MFP0M
Related LinksE36D401CS, E36D401CSS223MFP0M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D401CSS223MFP0M Details Description
Related parts for E36D401CSS223MFP0M
JUMPER-H9992TR/1852YL/H9992TR 6" datasheet.pdf
IC ADC 18BIT LP 28-SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
TROLLEY C L P 7 7 70 H S Z 2M datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
350 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf