United Chemi-Con E36D451HPN252TEE3M
E36D451HPN252TEE3M picture photo
Mfg. Part Number
E36D451HPN252TEE3M
Brief Description
CAP ALUM 2500UF 450V SCREW
Datasheet Download
E36D451HPN252TEE3M.pdf
Availability of E36D451HPN252TEE3M
QUANTITY
E36D451HPN252TEE3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D451HPN252TEE3M
Internal Part NumberEIS-E36D451HPN252TEE3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance2500µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D451HPN252TEE3M
Related LinksE36D451HP, E36D451HPN252TEE3M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D451HPN252TEE3M Details Description
Related parts for E36D451HPN252TEE3M
IC REG LDO 2.5V 1A DDPAK datasheet.pdf
OSC XO 133.33MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
KIT EVALUATION TPMS datasheet.pdf
90/SPT HYB 18P PLUG ASSY GRY datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 35A DIRECTFET datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HOOK-UP 24AWG WHT/ORG 1000' datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CONN PLUG WEDGE 3POS ORANGE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf