United Chemi-Con E36D451HPN312TDE3N
E36D451HPN312TDE3N picture photo
Mfg. Part Number
E36D451HPN312TDE3N
Brief Description
CAP ALUM 3100UF 450V SCREW
Datasheet Download
E36D451HPN312TDE3N.pdf
Availability of E36D451HPN312TDE3N
QUANTITY
E36D451HPN312TDE3N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D451HPN312TDE3N
Internal Part NumberEIS-E36D451HPN312TDE3N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance3100µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.125" (28.58mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D451HPN312TDE3N
Related LinksE36D451HP, E36D451HPN312TDE3N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D451HPN312TDE3N Details Description
Related parts for E36D451HPN312TDE3N
IC REG LDO 5V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTHESIZER 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 82POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC SERDES LVDS 16BIT BUS 80-LQFP datasheet.pdf
IC CLK MULT PLL STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 2700PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC SEC SIDE SYNC RECT DRV 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf