United Chemi-Con E36D451LPN352TEM9N
E36D451LPN352TEM9N picture photo
Mfg. Part Number
E36D451LPN352TEM9N
Brief Description
CAP ALUM 3500UF 450V SCREW
Datasheet Download
E36D451LPN352TEM9N.pdf
Availability of E36D451LPN352TEM9N
QUANTITY
E36D451LPN352TEM9N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D451LPN352TEM9N
Internal Part NumberEIS-E36D451LPN352TEM9N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package9
PackagingBulk
Capacitance3500µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)8.625" (219.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D451LPN352TEM9N
Related LinksE36D451LP, E36D451LPN352TEM9N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D451LPN352TEM9N Details Description
Related parts for E36D451LPN352TEM9N
MODULE WIFLY 802.11B SMA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0404 datasheet.pdf
IC MULTIPLIER X2 BB DIE 1=2PCS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15.5-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
TV 39C 38#22D 1#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR SM LC SC YEL datasheet.pdf